Skip to content

Document Header

הורים לילד נכה

הורים לילד נכה:
לגדל ילד זו מלאכה לא פשוטה. לגדל ילד נכה כרוך, בנוסף לכל, בעומס בטיפולים ובהוצאות כספיות גדולות, המהוות נטל על המשפחה כולה. על מנת לקבל סיוע כלכלי, על ההורים להגיש תביעה לביטוח הלאומי לקבלת קצבה עבור הילד הנכה.
עומס המשימות, הטיפולים, הבדיקות וההשגחה על הילד עלולים למנוע מההורים להגיש את התביעה בהקדם ועקב כך להפסיד כספים. המוסד לביטוח לאומי משלם את הקצבה רק עד שנה רטרואקטיבית ממועד הגשת התביעה, בהתאם לליקוי הרפואי. במידה והקצבה משולמת בשל עיכוב בהתפתחות, ניתן לקבל תשלום רטרואקטיבי של עד חצי שנה בלבד ממועד הגשת התביעה.
כמו כן, גם הורים שמגישים את התביעה, לא תמיד מקבלים את המקסימום. מניסיון המרכז גילינו שהורים רבים שמקבלים 100% קצבה לא מודעים לכך שלפי חוק משנת 2014 ישנה אפשרות לקבל קצבה עד לגובה 188% עבור ילד אשר תלוי לחלוטין בעזרת הזולת או עבור ילד הזקוק לטיפול רפואי קבוע (לפי תנאי הזכאות).
מקבלי הקצבה עבור ילד נכה מהביטוח הלאומי עשויים להיות זכאים למגוון הטבות במוסדות שונים (לפי תנאי הזכאות). מודעות ומימוש הזכויות יביאו לחיסכון כלכלי משמעותי עבור המשפחה:
-רשות המים – הנחה בחשבון מים
-רשות מקומית – הנחה בתשלומי ארנונה
-חברת חשמל – הנחה בתשלום חשבון חשמל
משרד הרווחה והשירותים החברתיים – הנחה בתשלום חשבון טלפון לחברת בזק
-משרד הרווחה והשירותים החברתיים – הטבה בקליטה במעונות יום שיקומיים או לשעות סייעת במעון שיש עליו פיקוח של משרד הכלכלה והתעשייה, או לסיוע בבית לילד עם ליקויים רפואיים מורכבים
-משרד הרווחה והשירותים החברתיים – נופשונים
-משרד התחבורה – תו חנייה לנכה ופטור מאגרת רישוי רכב
-משרד האוצר – קבלת נקודות זיכוי במס הכנסה
-משרד האוצר – פטור ממס על משיכה מוקדמת של קופת גמל
-משרד האוצר – הנחה במס רכישה
-משרד הבינוי והשיכון – סיוע בשכר דירה או ברכישת דירת קבע מאחת החברות הציבוריות
-משרד הבינוי והשיכון – סיוע במימון שיפוצים ושינויים בדירה, החיוניים לניידות בדירה ודרכי הגישה אליה
-משרד החינוך – מימון סייעת לגן ולבית ספר
-משרד הבריאות – סיוע במימון מכשירי שיקום וניידות (כיסא גלגלים, תותבות, הליכון מיוחד, מכשירי שמיעה לילדים ונוער, עדשות מגע מיוחדות לילדים, ועוד)

מכיוון שנושאים הקשורים לילדים הם הרגישים ביותר עבור כל הורה, ליווי אישי, מקצועי ותומך בכל אחד מהמקרים הוא היסוד להצלחה. ליווי מסוג זה לא רק יחסוך לכם זמן יקר, אלא גם יעזור לקבל יותר!

לקוחה, אם לילד היפראקטיבי, קיבלה 17000₪ רטרואקטיבית והחלה לקבל קצבת נכות עבור הילד שלה:
בזכות הסיוע של הצוות הנפלא של חברת מ.ה.ל. קיבלתי תשלום רטרואקטיבי בסך 17000₪, ולבני נקבעו 50% נכות וכתוצאה מכך – זכאות לקבלת קצבת נכות.
בני הוא ילד עם בעיות התנהגות קשות: לא ממושמע, לא מבין מה זה "כן" ומה זה "לא", מה מותר ומה אסור. הוא לא יכול להישאר לבד, היפראקטיבי מאוד ולכן זקוק להשגחה מתמדת של מבוגר.
פניתי לחברת מ.ה.ל. לאחר שבעצמי ניסיתי להגיש בקשה לקבלת סיוע כספי מביטוח לאומי, אשר נענתה בשלילה. האמת שלא כל כך האמנתי שהערעור יצליח, אך מפני ששמעתי ממכרה בעבודה על מקרה דומה שבו החברה כן הצליחה להשיג תוצאות חיוביות, החלטתי לתת לזה צ'אנס.
הצוות עזר לי ליצור קשר עם רופאים ולארגן מסמכים רפואיים לצורך הגשת הערעור.
לאחר מכן זומנתי עם הבן שלי לוועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי. לפני הוועדה קיבלתי הדרכה מפורטת מצוות המרכז על מה הולך להיות בוועדה וכיצד עלינו לנהוג.
כאשר יצאנו מהוועדה, הייתה לי הרגשה מאוד טובה.
לאחר חודש קיבלנו תשובה על כך שתביעתנו לנכות אושרה ואף נקבל תשלום רטרואקטיבי.
זה היה הליך לא פשוט רגשית עבורי ועבור בני. היינו צריכים להוכיח שהוא לא כמו כולם, שהוא זקוק לעזרה, ושכל הסיפור אמיתי. זה היה מאוד קשה עבורי, הרי שכל אמא רוצה שהילד שלה יהיה בריא… היו רגעים שהייתי מוכנה להישבר ולוותר.
צוות המרכז הפך למשפחה שנייה עבורי, ולמען האמת, אין שום סיכוי שהייתי עוברת את התהליך הזה בלעדיהם.


Primary Sidebar

Secondary Sidebar

 
שינוי גודל גופנים
ניגודיות